< Powrót do kursów

W kategorii Technika aktorska

Dreamworkshop by Elizabeth Kemp

kemp_crop

Elizabeth Kemp to prywatny coach czołowych aktorów amerykańskiego kina i teatru, wśród nich zdobywców Oscarów.

Jest dyrektorem artystycznym The Actors Studio u boku Ala Pacino i Ellen Burstyn, dziekanem Wydziału Aktorskiego, Przewodniczącą komisji egzaminacyjnej, członkiem rady programowej, od ponad 30 lat członkiem The Actors Studio, a od ponad 20 lat stałym wykładowcą Studia.

Warsztat skierowany do aktorów chcących wzbogacić swoje role o emocje oraz otworzyć nowe obszary swojej psychiki dla potrzeby budowanej postaci. Poprzez pracę ze snami i symbolami ze snów aktor poznaje swoją kreatywność. Świadomie prowadzony poznaje swoją emocjonalność i związane z nią możliwości wyrazu, a tym samym nabiera pewności swojego warsztatu. Sukcesywna, uważna praca pozwala przejść ten proces świadomie.

Praca nad rolą, jaką proponuje Elizabeth Kemp, nie jest jednym z wielu parodniowych, efektownych kursów. Jej doświadczenie w prowadzeniu tej formuły warsztatu jest ugruntowane ponad 20-letnią pracą z aktorami w The Actors Studio w Nowym Jorku, zajęciami dla aktorów, jakie prowadziła w Rzymie, Paryżu, Atenach, Warszawie, Sztokholmie oraz indywidualną pracą z aktorami.

Program warsztatu

Ze względu na charakter pracy wymagane jest możliwie pełne uczestnictwo w trakcie całego warsztatu.

Dzięki pracy z symbolami ze snów Elizabeth pomaga nakreślić aktorowi i rozwinąć jego „need” (wewnętrzną, niezaspokojoną potrzebę, która prowadzi postać przez wydarzenia). „Need” jest płaszczyzną połączenia aktora z jego postacią.

Aktor rozpoczyna pracę od swojego „prywatnego materiału emocjonalnego” i tam znajduje podstawę, na której będzie budował i rozwijał swoją postać.

Aktor zaprzęga swoje przeżycia, sny i całe doświadczenie, które się z nimi wiąże, na rzecz swojej kreacji. Tak samo jak własne życie, kreuje on swoją postać począwszy od jej dzieciństwa aż po wiek dojrzały.

Ćwiczenia

Ćwiczenia relaksacyjne, ekspresji ciała, pobudzenie pamięci zmysłowej i afektywnej oraz praca ze snami. Wszystkie te ćwiczenia mają na celu otwarcie aktorskiego instrumentu i znalezienie jego połączenia z postacią.

Sensory work (circle dance, drop in, green light, places, needs) & Dreamwork

Głęboka relaksacja, pobudzenie pięciu zmysłów oraz ćwiczenia z pamięci afektywnej są narzędziami dla aktora, dzięki którym utrzymuje on swój instrument otwarty i zawsze gotowy.

Character “Circle Ceremony”, “Sound and Gesture”, “Shadow Side” Character “Betrayal and Loss in the childhood and for the adult” Character “Private Moment in the childhood and for the adult” Character “Ritual”

Warsztat Character Dream Workshop opiera się na dorobku tzw. method acting.


Terminy kursu

  • 2016 rok (termin zostanie ustalony wraz z grupą osób zdecydowanych wziąć udział w zajęciach)
  • Zgłoszenia i zapytania proszę nadsyłać mailem: centrum.idei@gmail.com lub kontaktując się telefonicznie: +48 668 429 113